Aktualnie przeglądasz:
Renowacja posadzek – dlaczego podłogi niszczeją?


Renowacja posadzek – dlaczego podłogi niszczeją?

Nawet najbardziej zadbane podłogi w pewnym momencie przestają przypominać kompleksowo skonstruowane powierzchnie do wieloletniej eksploatacji. Można stosować naprawy doraźne i chwilowe, lecz przychodzi taki moment, kiedy jedynym skutecznym rozwiązaniem staje się gruntowna renowacja posadzki. Dlaczego podłogi domowe i przemysłowe niszczeją dziś znacznie szybciej, niż kilkanaście lat temu? Na jaki rodzaj uszkodzeń powinniśmy uważać najbardziej? Sprawdźmy to za pomocą skutecznej analizy!

Renowacja posadzek betonowych – wady i uszkodzenia, które lepiej mieć na oku

Błędy techniczne, wady oraz uszkodzenia najczęściej zauważamy, gdy decydujemy się na czyszczenie podłóg po długim czasie ich eksploatowania. Rekordowe sytuacje pokazują, że właściciele rozległego obiektu przemysłowego potrafią zamówić pierwsze czyszczenie nawet kilka lat po oddaniu obiektu do użytku. Specjaliści z firmy klimat.kalisz.pl niejednokrotnie spotykali się z takim podejściem wśród swoich klientów. Odwlekana w czasie renowacja posadzek przemysłowych stanie się konieczna, jeśli coraz częściej zauważać będziemy:

– drobne, ale sukcesywnie rozszerzające się pęknięcia oraz rysy

– punktowe uszkodzenia, zwłaszcza w miejscach, gdzie dużo się chodzi

– postępujące nierówności

– słabą odporność na działanie urządzeń mechanicznych

– powiększające się ślady wilgoci oraz brudu

– kruszejące dylatacje

– pył na obszarze całej powierzchni podłogowej

Renowacja posadzek kamiennych – co stosować?

Gama produktowa preparatów służących ekspresowemu uzupełnieniu ubytków w posadzkach jest bardzo szeroka. Wiele tych rozwiązań na co dzień stosują pracownicy firmy klimat.kalisz.pl. Do określonych głębokości uszkodzeń podłogowych dopasować można właściwe uzupełnienie. Jeśli chodzi o uszkodzenia w miarę drobne i o niewielkich wgłębieniach materii – można zastosować szpachlówki żywiczne. Charakteryzują się szybkim wiązaniem cząsteczkowym oraz brakiem konieczności stosowania mechanicznych maszyn szlifujących powierzchnię już po naprawie. Można wykonać to zadanie ręcznie, a efekt będzie taki sam. Dobrze sprawdzają się także posadzki epoksydowe. Jeśli uszkodzenia sięgają głębiej i doraźne ich uzupełnianie nie przynosi spodziewanego efektu, najlepiej od razu zainwestować w rozwiązania systemowe klimat.kalisz.pl. Jeśli pilnie potrzebna jest renowacja posadzki – cennik znajdziecie na tej stronie.

Renowacja posadzek przemysłowych – błyskawiczna realizacja

Preparaty i artykuły do gruntownej renowacji posadzek przemysłowych podzielić możemy na wiele odmian. Wśród rozwiązań renowacyjnych specjalistów zauważyć można obecność:

– podkładów wyrównujących o działaniu ekspresowym, wzmacniają wszystkie typy posadzek, także te żywiczne

– podkładów wykończeniowych – koniec prac już po 24 godzinach

– podkładów wzmacniających dla małych obciążeń lub docelowe wzmocnienie

– roztworów z krzemianu i litu

– impregnatów polimerowych

– penetrującej żywicy, która wzmacnia każdy typ podłoża

– sznurów i poliuretanowych mas dylatacyjnych

Fachowe i przemyślane korzystanie z produktów do prac remontowych rekomendowanych przez klimat.kalisz.pl jest gwarancją sukcesu i uznania w oczach osób decydujących się na współpracę z ekipami remontowymi.

Zrealizowaliśmy ponad 5000 usług

Centrum Kultury i Sztuki
Kramp
Raben
Społem
Zetor
AWF Poznań
Exalus
Portos
Adeon
Antczak
Aquapark Jarocin
Auto Centrum List
Big Star
Ciepło Kaliskie
Energa
Mercedes Garcarek
Miasto Kalisz
Malesa
Paula
Schronisko w Kaliszu
Grupa Tabak
Sanktuarium s. Józefa