Aktualnie przeglądasz:
Mycie posadzek na salach gimnastycznych - kiedy jest na nie największe zapotrzebowanie?


Mycie posadzek na salach gimnastycznych - kiedy jest na nie największe zapotrzebowanie?

Sale gimnastyczne i hale stadionowe to miejsca o specyficznym zapachu i klimacie. Jedni nie zwracają na to uwagi, z kolei dla drugich dłuższe przebywanie na tego typu obiektach wiąże się z traumą i poczuciem niskiego poziomu estetyki. Zapach potu o zwielokrotnionej mocy pozostawia ślady nie tylko w atmosferze, ale również w delikatnych powierzchniach zbudowanych z naturalnych surowców. Jak umiejętnie przeprowadzić czyszczenie posadzek w miejscach, gdzie uprawia się sport? Czy przywrócenie naturalnego blasku podłodze, na której prawie codziennie trenuje rzesza ludzi ma jakikolwiek sens?

Czyszczenie posadzek obiektów sportowych – metody

Jeśli chodzi o powierzchnie płaskie sal do ćwiczeń, metody w dużym stopniu przypominają czyszczenie posadzek przemysłowych. Znajdziemy tutaj wiele podobieństw, bo przecież już standardowej wielkości sala giimnastyczna gabarytami może przypominać niewielką halę produkcyjną lub całkiem spory magazyn. Nieocenione są w takich sytuacjach maszyny czyszczące w postaci pojazdów przeznaczonych do stosowania w obiektach zamkniętych. Jeśli ktoś z zarządców szkół czytających ten artykuł szuka taniej i solidnej firmy, która w krótkim czasie przeprowadzi mycie maszynowe posadzki – cennik można znaleźć na stronie klimat.kalisz.pl. Pojazdy maszynowe wyposażone są w liczne podzespoły szczotek czyszczących, które każdą wybraną powierzchnię nie tylko umyją na mokro, ale również wytrą do sucha i wyfroterują – z zastosowaniem najnowocześniejszych kosmetyków impregnujących nawet najbardziej wymagające powierzchnie drewniane. Wiele sprzętów działa samojezdnie, dzięki czemu zarządzający maszynami może skoncentrować się na innych pracach ręcznych – także tych wykonywanych na wysokości. Antystatyczne odkurzacze pomagają wyeliminować kurz i pył, dzięki czemu osobom dotkniętym alergiami łatwiej jest funkcjonować w takich miejscach.

Czyszczenie posadzek na salach gimnastycznych – najlepsza pora

Najwięcej zleceń na czynności higieniczne i konserwacyjne fachowcy z grupy klimat.kalisz.pl otrzymują wraz z nadejściem wiosny. Ma na to wpływ nie tylko nowa pora roku po ciężkiej zimie, ale także konieczność odświeżenia wszystkich szkolnych przestrzeni przed zbliżającymi się testami i egzaminami. Przecież tego rodzaju wydarzenia odbywają się głównie na salach gimnastycznych. Trudno sobie wyobrazić podniosłą atmosferę w otoczeniu kłębów kurzu i wszechobecnego, przykrego zapachu. Doczyszczanie posadzek oraz trudno dostępnych miejsc łatwo i szybko przeprowadza się przy użyciu wysokiej klasy myjek ciśnieniowych. Znakomite zastosowanie pary wodnej pozwala usunąć nawet najbardziej uporczywy brud z listew przypodłogowych oraz rogów podłóg, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu. Efektywne i ekspresowe doczyszczanie posadzek warszawa dotyczy również tzw. “zaplecza” sal gimnastycznych, czyli wszelkich składzików szkolnych sprzętów, piłek, materacy i wszystkiego, co przydaje się na lekcjach z wychowania fizycznego. Gruntowne czyszczenie powierzchni wraz z dezynfekcją poleca się przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku. Niestety, wielu dyrektorów szkół nagminnie o tym zapomina.

 

Zrealizowaliśmy ponad 5000 usług

Centrum Kultury i Sztuki
Kramp
Raben
Społem
Zetor
AWF Poznań
Exalus
Portos
Adeon
Antczak
Aquapark Jarocin
Auto Centrum List
Big Star
Ciepło Kaliskie
Energa
Mercedes Garcarek
Miasto Kalisz
Malesa
Paula
Schronisko w Kaliszu
Grupa Tabak
Sanktuarium s. Józefa