Aktualnie przeglądasz:
Czyszczenie posadzki w zakładzie masarskim – zadanie level hard


Czyszczenie posadzki w zakładzie masarskim – zadanie level hard

Praca w zakładach przetwórstwa mięsnego to branża wymagająca szczególnego podejścia do tematu higieny. Obcowanie z wnętrznościami zwierzęcymi i krwią na co dzień pozostawia trwałe ślady w wyglądzie posadzki i wszystkiego, co znajduje się wokół. Jeśli zastanowimy się, które z przedsiębiorstw najczęściej może zamawiać usługę pod czyszczenie posadzki m. in. W firmie klimat.kalisz.pl – możemy być pewni, że w czołówce rankingu znajdą się zakłady przetwórstwa mięsnego. Jak ta praca wygląda od kulis?

Czyszczenie posadzek przemysłowych w branży spożywczej

Ten rodzaj pracy niesie ze sobą określone wymagania. Firma czyszcząca kłaść musi nacisk nie tylko na kosmetyki czyszczące wszystkie powierzchnie przy nadawaniu im na powrót estetycznego wyglądu, ale również zwracać powinna uwagę na bakteriobójczy charakter stosowanych specyfików. Do myjek i szroworarek przemysłowych trafić więc musi odpowiednia ilość nie tylko środka czyszczącego i roznoszącego świeży zapach, ale również środka dezynfekującego. Najwięcej zagrożenia pod względem higieny sprawiają zjawiska, których nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Jeśli doczyszczanie posadzki będzie traktowane z nieuwagą, przy niedbałym podejściu do obowiązków, z pewnością odbije się to na jakości i warunkach pracy ludzi obcujących na co dzień z krwią, toksycznymi zapachami, mięsem i wydzielinami zwierzęcymi. Stąd już o krok do salmonelli oraz całego zestawu chorób, które pojawiając się w szerokim gremium, mogą poczynić wiele szkód.

Czyszczenie posadzek betonowych czy kamiennych – gdzie jest łatwiej?

Ślady krwi i wnętrzności są materią trudną do usunięcia. Hemoglobina farbuje wszystko bardzo mocno i o ile usunięcie jej śladów z powierzchni tkanin roboczych jest stosunkowo łatwe, o tyle w przypadku kamienia czy betonu będzie to dość trudne. Dlatego tak ważne w branży przetwórstwa spożywczego jest regularne stosowanie impregnatów na bazie chemicznej. Także wtedy, gdy na hali produkcyjnej czy w magazynie panuje względny porządek i ślady pracy aż tak bardzo nie pozostawiają znaku na posadzce. Doczyszczanie posadzki będzie o wiele łatwiejsze, kiedy regularnie stosowane impregnaty wytworzą powłokę ochronną na powierzchni kamiennej lub betonowej. Działanie impregnatów obejmować może naturalnie także powierzchnie drewniane, jakich w miejscach przetwarzania żywności nie brakuje. Jest to jednak specyfik restrykcyjnie dopasowany do struktury drewna i jego pochodnych. Dla kamienia i betonu może się okazać nieco za słaby. Cały sekret tkwi w składzie chemicznym, ale to już temat na inne rozważania.

Czyszczenie posadzek – kompleksowy zestaw urządzeń

Grupa pracownicza klimat.kalisz.pl do czyszczenia wymagających powierzchni przemysłowych poleca wykwalifikowane roboty myjące oraz odkurzacze usuwające zanieczyszczenia mokrymi i suchymi technikami. Taka rozpiętość możliwości urządzeń bardzo ułatwia pracę, kiedy dominuje nad nami presja czasu oraz fizyczne ograniczenia. To szczególne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, których w branży sprzątającej i remontowej nie brakuje.

Zrealizowaliśmy ponad 5000 usług

Centrum Kultury i Sztuki
Kramp
Raben
Społem
Zetor
AWF Poznań
Exalus
Portos
Adeon
Antczak
Aquapark Jarocin
Auto Centrum List
Big Star
Ciepło Kaliskie
Energa
Mercedes Garcarek
Miasto Kalisz
Malesa
Paula
Schronisko w Kaliszu
Grupa Tabak
Sanktuarium s. Józefa