Aktualnie przeglądasz:
Czyszczenie posadzek – odpowiedni wybór środków czyszczących


Czyszczenie posadzek – odpowiedni wybór środków czyszczących

Profesjonalne czyszczenie posadzek to nie tylko wykorzystywanie najnowocześniejszych maszyn do szybkiego i sprawnego konserwowania powierzchni podłogowych, ale również stosowanie odpowiednio dobranych do materiałów środków chemicznych. Jaka chemia przemysłowa sprawdzi się w przypadku poszczególnych rodzajów parkietów, posadzek i podłóg? Czy czyszczenie posadzek kamiennych można przeprowadzić za pomocą takich samych środków jak czyszczenie posadzek drewnianych? Sprawdźmy to na bazie różnych doświadczeń!

Renowacja posadzek – od czego zacząć?

Jak sugeruje portal klimat. kalisz.pl – dostępne środki czyszczące, zastosowane w odpowiedniej kolejności na posadzkach, mogą znacznie przedłużyć im żywotność. Efekt będzie nawet o wiele lepszy, gdy środki pod względem inwazyjności i siły działania dozować będziemy stopniowo. W ten sposób zmniejszymy tempo eksploatacji powierzchni i na dłużej zatrzymamy estetyczny wygląd, który nawet przy najlepszych staraniach zaczyna zanikać. Zdaniem ekspertów, codzienne czyszczenie posadzek kamiennych w zamkniętych przestrzeniach nie jest konieczne. Dotyczyć to może np. kuchni urządzonych w stylu prowansalskim, czy piwnic zaaranżowanych na lokale rozrywkowe i restauracyjne. Do czyszczenia posadzek kamiennych wystarczy zdecydowanie delikatna chemia, ale za to o intensywnym zapachu, np. lawendy, dzikiej róży czy kwiatów bzu. Nie można zapomnieć o tym, że chemię na posadzki kamienne aplikujemy dopiero po gruntownym ich zamieceniu. Zawsze istnieje ryzyko, że gdzieś zawieruszą się okruchy, pył oraz kurz, przed gruntownym umyciem trzeba te wszystkie warstwy brudu dokładnie usunąć miotłą przemysłową.

Czyszczenie posadzek kamiennych i drewnianych – różnice

Ze względu na rodzaj materii zauważymy, że metody i środki do czyszczenia kamienia i drewna stoją na dwóch różnych biegunach, choć na rynku nie brakuje w tej chwili kosmetyków polecanych do wszystkich typów posadzek. Sympatycy witryny klimat.kalisz.pl dobrze wiedzą, że drewno na posadzce jest materiałem znacznie bardziej delikatnym od kamienia, dlatego z wyborem środków trzeba obchodzić się ostrożnie i z namysłem. Zbyt intensywna i bogata w cząsteczki wnikające do najgłębszych warstw powierzchni chemia może zaszkodzić powierzchniom drewnianym, nawet tym, które pokrywa solidna ochrona lakieru. Zatem czyszczenie posadzek przemysłowych, jeśli są z drewna, najlepiej przeprowadzać za pomocą ściśle przeznaczonych do tego impregnatów.

 

Mycie posadzek przemysłowych – kamień i drewno mają różne potrzeby

Druga sprawa, to fakt, że obecnie w szeroko rozbudowanych powierzchniach przemysłowych rezygnuje się ze stosowania typowo drewnianych podłóg, co nikogo nie powinno już dziwić. Drewniane posadzki polecane są dla miejsc o bardziej kameralnym charakterze, gdzie częstotliwość korzystania i eksploatacji jest zdecydowanie niższa w porównaniu do miejsc typowo nastawionych na ciągły ruch i przepływ klientów. Kosztowne naprawy posadzek drewnianych wymagają nieco większych nakładów pracy od naprawy posadzek betonowych. Czas przechodzi także w wysokie koszta. Dlatego, w razie konieczności naprawa podłoża betonowego będzie korzystniejszym rozwiązaniem od strony finansowej.

Renowacja posadzek na rampach przemysłowych – powierz zadanie profesjonalistom!

Rampy przemysłowe znajdujące się przy siedzibach zakładów przemysłowych, sklepów czy hurtowni to miejsca, gdzie stale odbywa się ruch i ciągle eksploatowana jest zaprojektowana nawierzchnia wykonana z betonu lepszej lub gorszej jakości. Raz na jakiś czas konieczne jest gruntowne czyszczenie posadzek przemysłowych, choćby dla zachowania podstawowych zasad higieny. Pracownicy SANEPiD – u potrafią wytknąć niedbałość o wygląd strefy przyjmowania lub wydawania towaru, a w najbardziej dramatycznych przypadkach – wpisać mandat. Sprawdźcie, jak odbywać się powinna fachowa renowacja posadzek betonowych, aby ich solidność i trwałość sprawdzała się jeszcze przez długie lata!

Renowacja posadzek betonowych – dobór materiału plus praca fizyczna

Gruntowna naprawa posadzek cementowych musi być podzielona na odpowiednie etapy. Podłoże na nową warstwę posadzki powinno się dopracować technicznie pod kątem nośności, stabilności oraz suchej powierzchni. Roboczy obszar będzie wolny od zanieczyszczeń, jeśli poddamy go procesowi śrutowania oraz frezowania. Służą do tego specjalne frezarki, polecane m.in. przez stronę klimat.kalisz.pl. Współcześnie przeprowadzana renowacja posadzek przemysłowych wykorzystuje zjawisko samopoziomujących się posadzek. Co to oznacza w praktyce? Są one świetnym rozwiązaniem nie tylko w kwestii estetyki, ale również jeśli chodzi o usprawnienie tempa prac remontowych.

Renowacja posadzek z powłokami żywicznymi

Jeśli konieczna staje się naprawa wylewki betonowej, dobrym rozwiązaniem stanie się stworzenie posadzki żywicznej. Jej zaletą jest niesłychana oszczędność czasu, tempa pracy oraz finansów. Jeżeli przy jej zastosowaniu zbudujemy na nowo równą powierzchnię rampy, to wpłynie tez pozytywnie na stan zużycia materiałów budowlanych. Nie można jedynie zapomnieć o tym, że niezwykle istotne jest wypoziomowanie z największą dokładnością plus zwiększenie grubości podłoża. Zanim na posadzkę położymy warstwę żywiczną, musimy jeszcze zadbać o wzmocnienie słabego betonu. Służą do tego specjalne zaprawy i preparaty rekomendowane także przez witrynę usługową klimat.kalisz.pl.

 

Czym uzupełnić ubytki w posadzce betonowej?

Firma usługowa z zakresu higieny i konserwacji powierzchni przemysłowych klimat.kalisz.pl poleca kompleksowe czyszczenie oraz renowację posadzek przemysłowych i prywatnych. Efekt pracy jest zawsze piorunujący – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z betonem, czy też z kamieniem, jako materiałem wiodącym. Decydując się na współpracę, można zyskać:

– optymalnie skrócony czas oczekiwania, kiedy dany obiekt będzie mógł zostać przekazany zarządcom, eksploatowanie w formie stawiania kroków na nowych powierzchniach może się odbywać już po około pięciu godzinach od rozpoczęcia remontu

– fachowe, a zarazem oszczędne uzupełnianie ubytków w posadzkach w postaci cienkich warstw, zmniejszenie tym samym kolizji także na wysokościach

– logistycznie dopracowane ciągi technologiczne i komunikacyjne

– skuteczne zmniejszenie obciążeń konstrukcyjnych

– brak konieczności ciągłości izolacji poziomej, która będzie się znajdowała pod posadzką, wszystko dzięki możlwościom przepuszczania pary przez system stosowany wśród pracowników klimat.kalisz.pl

Trzeba również zaznaczyć, że specjalne pompy stosowane do renowacji posadzek betonowych pozwalają na szybkie wykonanie nawet kilkuset metrów kwadratowych nowych powierzchni. Poziom skurczu jest niewielki, więc kreatywne tworzenie posadzek bez spoin także jest możliwe.

Zrealizowaliśmy ponad 5000 usług

Centrum Kultury i Sztuki
Kramp
Raben
Społem
Zetor
AWF Poznań
Exalus
Portos
Adeon
Antczak
Aquapark Jarocin
Auto Centrum List
Big Star
Ciepło Kaliskie
Energa
Mercedes Garcarek
Miasto Kalisz
Malesa
Paula
Schronisko w Kaliszu
Grupa Tabak
Sanktuarium s. Józefa