Aktualnie przeglądasz:
Czyszczenie posadzek - jak zwiększyć wydajność sprzętu maszynowego?


Czyszczenie posadzek - jak zwiększyć wydajność sprzętu maszynowego?

Najlepsze sprzęty maszynowe do czyszczenia i dezynfekcji, przeznaczone są do wielofunkcyjnego i zwielokrotnionego eksploatowania na obiektach codziennego użytku. Prędzej czy później, po wielu intensywnych latach pracy maszyny czyszczące zaczynają sygnalizować, że czas najwyższy na konkretny przegląd, a co za tym idzie – prawdopodobnie wymianę konkretnych elementów zewnętrznych i wewnętrznych. Jak czyszczenie posadzek przemysłowych wpływa na ogólną kondycję maszyn stosowanych w celu zachowania higieny? Jak przedłużyć żywotność częściom mechanicznym w maszynach czyszczących, by spowolnić procesy nadmiernego zużywania materii? Sprawdźmy, na ile jest to możliwe!

 

Maszynowe mycie posadzek a kondycja urządzenia

 

Wszystkie urządzenia mechaniczne działają w oparciu o podobne standardy. Istnieje cały szereg przesłanek informujących nas, iż w układzie maszyny lub narzędzia czyszczącego coś dzieje się nie tak. Zbyt głośna, nadmiernie charcząca praca pojazdu czyszczącego jest zazwyczaj pierwszym alarmem, by oddać sprzęt do serwisu. Na każdym kroku swoim klientom przypomina o tym super kreatywny team klimat.kalisz.pl, który od niebytu uratował już sporo pojazdów i maszyn poruszających się na co dzień w licznych centrach handlowych, urzędach, szkołach i przedsiębiorstwach. Przy zwielokrotnionej eksploatacji urządzeń czyszczących zaczynają szwankować turbiny odpowiedzialne za pracę silnika, także akumulatory mają prawo działać ze znacznie mniejszą energią, co oczywiście przekłada się na obniżone rezultaty pracy. Odpowiednia konserwacja pozwoli szybko pozbyć się problemu.

 

Czyszczenie posadzek betonowych – jakie pozostawia ślady w maszynie?

 

Paradoksalny wydaje się fakt, iż wielu użytkowników maszyn czyszczących tak bardzo dba o czystość sprzątanych obiektów, nie dbając przy tym wcale o higienę codziennie wykorzystywanego urządzenia. Jeśli intensywnie przeprowadzamy doczyszczanie posadzek kamiennych, betonowych, czy też przemysłowym, oczywistym faktem jest, że wewnątrz układu odpowiedzialnego za przewodzenie systemu w pojeździe zaczynają gromadzić się pyły i odpady z podłóg. To tak, jakbyśmy nie opróżniali zbiornika na trociny czy pył drzewny w urządzeniu szlifującym. Nadmiar kurzu i osadu w zatkanych dyszach pojazdu czyszczącego może zapchać pracę całego obwodu, co spowoduje “wypluwanie” wody oraz środków czyszcząco – konserwujących wraz z nadmiarem pozostałości brudu. To ostatni sygnał, że trzeba zadbać o rzetelny i fachowy przegląd.

 

Najpierw przegląd, potem gruntowne czyszczenie posadzek

 

Renomowany serwis klimat.kalisz.pl zaprasza wszystkich administratorów i dzierżawców pojazdów i innych sprzętów czyszczących do przeprowadzenia kompleksowych przeglądów oraz taniej wymiany poszczególnych elementów systemowych. Współpraca z wieloma zagranicznymi producentami części maszynowych umożliwia sprawną i ekspresową wymianę części mechanicznych do nawet najbardziej wymagających urządzeń zasilanych energią. Wymieniamy nie tylko części wewnętrzne maszyn czyszczących, ale także elementy strefy zewnętrznej, szczotki czyszczące, dysze oraz inne elementy podwozia.

Zrealizowaliśmy ponad 5000 usług

Centrum Kultury i Sztuki
Kramp
Raben
Społem
Zetor
AWF Poznań
Exalus
Portos
Adeon
Antczak
Aquapark Jarocin
Auto Centrum List
Big Star
Ciepło Kaliskie
Energa
Mercedes Garcarek
Miasto Kalisz
Malesa
Paula
Schronisko w Kaliszu
Grupa Tabak
Sanktuarium s. Józefa